Taastuvenergiaallikad nagu tuul, päike, biogaas, hüdroelekter ja geotermaalne energia muutuvad maailma energiavajaduste täitmisel järjest olulisemaks. Vesinikul on energia talletamise vahendina selles arengus eriline roll.
Vesinik pole mitte ainult keskkonnasõbralik energiaallikas, vaid ka sobiv säilitusvahend – st sellistest taastuvatest allikatest nagu päike või tuul pärineva energia jaoks. Nii tuult kui päikest on keeruline ennustada – tuul puhub ebaühtlaselt ja ei puhu pidevalt ning päike paistab ainult päeval.
Seetõttu tuleb usaldusväärse energiaallika tagamiseks päikese- ja tuuleenergiat talletada, et need vajaduse korral saadaval oleks. Vesinikul on selles protsessis oluline roll. Tuule- või päikeseenergiat kasutades saab vesinikku vee hüdrolüüsi teel toota ja tihendada või jätta vedelale kujule mis tahes ajaks. Kui sellisele kujule talletatud energiat vaja on, saab vesinikust vabastada elektrit ja soojust põletamisel, ilma emissioonideta, või muundada vesiniku taas elektriks kütuseelementide abil. Hübriidelektrijaamadega mis kasutavad energia genereerimiseks ja talletamiseks tuuleenergiat ja vesinikku, lõpetatakse juba praegu esimesi katseid.