Propüleen, tuntud ka termoleenina, on kergelt magusapoolse lõhnaga värvitu gaas. Mittetoksiline, kuid kergelt tuimastava toimega. Propüleen on etüleeni tootmise, st dissotsiatsiooni, kõrvalsaadus, kuid seda saadakse ka naftatöötlemistehastest. Enamik propüleeni tarnitakse keemiatööstusele. Propüleeni saab hoiustada veeldatud kujul toatemperatuuril oma aururõhu all.
Propüleeni omadused sarnanevad propaani omadele. Ehkki mõlema gaasi kütteväärtus on ligikaudu sama, annab propüleen suurema osa soojusest põhileegis, mistõttu leek on propaani leegist kuumem ja tõhusam.
Propüleen on plahvatusohtlik, kui kokkupuutel õhuga on selle sisaldus vahemikus 2–10,5%.
Kuna propüleenil on õhust suurem tihedus, vajub lekkiv gaas põranda kohale ja surub õhu välja, tekitades kõrgenenud plahvatus- ja lämbumisohu. Hapnikukulu on tavaliselt ligikaudu kaks korda kõrgem kui atsetüleeni/hapniku puhul.
Propüleeni kasutatakse gaaslõikamisrakendusteks sarnaselt propaaniga, nt leekkuumutusel, õgvendamisel, pehmejoodistamisel/kõvajoodisjootmisel ja lõikamisel. Propüleen on propaani alternatiiv kõrge tootlikkusnõuetega rakendustes.