Kuna laserlõikuse lõikekvaliteet on kõrge, ei vaja toodang järelviimistlust, vaid on koheselt kasutatav. Suunatud laserkiir on nii võimas, et see sulatab ja aurustab lõigatava materjali hetkega.
Metallide laserlõikamisel enamkasutatavad gaasid on hapnik või lämmastik. Laserkiir suunatakse läbi läätse lõigatavale materjalile, mille tagajärjel see sulab. Sulanud materjali ärapuhumiseks suunatakse gaasivarustus läbi spetsiaalse suudmiku. Lisaks metallidele saab laseriga lõigata ka paljusid teisi materjale nagu plast ja puit.
Olenevalt rakenduse tüübist valitakse, kumb gaasidest, hapnik või lämmastik, on ülesandeks sobivam. Hapnik reageerib materjaliga eksotermiliselt (tekitades soojust). Hapniku tekitatav täiendav soojus võimaldab tihti palju kiiremat lõikamiskiirust kui lämmastik. Seetõttu on hapnik olulisim lõikamisgaas karastamata ja madallegeeritud terasetüüpide lõikamisel. Gaasi puhtusaste mõjutab vahetult lõikamiskiirust.
Hapniku kasutamine tekitab aga lõikepinnal hapnikukihi, mis võib põhjustada probleeme. Hapnik ei sobi roostevaba terase lõikamiseks, kuna sellega minetab lõikepind korrosioonikindluse. Hapnikuga lõigatud alumiiniumpinnad on ebaühtlased ja kidalised. Puhta, oksüdeerumata lõikepinna saavutamiseks tuleb kasutada nende materjalide lõikamisel lämmastikku. Lämmastiku puhtusaste on ülioluline, kuna isegi selles sisalduda võiv väike kogus hapnikku võib hävitada roostevaba terase korrosioonikindluse.
Tundlikke materjale, nt titaani ja tsirkooniumi, tuleb kaitsta hapniku ning lämmastiku, st õhu eest. Neid materjale tuleb lõigata äärmiselt puhta argooniga.
Gaasid ja gaasivarustustussüsteem LASERLINE® aitavad tagada, et lõikamine on algusest lõpuni kõrgtehnoloogiline ning optimaalne.
Kuumtöötlusega kaasnevate ohtude vältimiseks rakendage alati vajalikke ohutusabinõusid.