Oleme välja arendanud erinevaid MAPAX®-i lahendusi, et ületada puu- ja köögiviljaspetsialistide ees seisvad väljakutsed.
Kuna puu- ja köögiviljad hingavad, on pakendamisel edukust tagav peamine tegur gaasi läbilaskvus. Kui puu- ja köögiviljad on kaetud ebapiisavalt läbistatava kilega, tekitavad soovimatud anaeroobsed tingimused (<1% hapnikku ja >20% süsihappegaasi) toodete halvema kvaliteedi. Vastupidi – liiga suure gaasiläbilaskvusega kile välistab gaaskeskkonna säilimise. Tekkiv niiskus halvendab kvaliteeti veel kiiremini. Mikropoorne kile ja LDPE/OPP on näited gaaspakendite kiledest, mis sobivad puu- ja köögiviljade juures kasutamiseks.
Kui puu- ja köögiviljad hingavad, muutub gaaspakendi keskkond gaaspakendi tasakaalustatud keskkonnaks. Gaaspakendi tasakaalustatud keskkonnas võrdsustub hapniku (O2) ja süsihappegaasi (CO2) läbilaske määr läbi kile toote hingamise määraga. Gaaspakendi tasakaalustatud keskkonda mõjutavad mitmed tegurid: hingamise määr, temperatuur, pakendikile, pakendi maht, pakendi sisu kaal ja valgustingimused. Hingamise määra mõjutab omakorda toodete mitmekesisus, suurus, küpsus ja toote eeltöötlus. See teeb optimaalse gaaspakendi tasakaalustatud keskkonna arvutamise teatud tootele keeruliseks.
AGA loob teie toodetele optimaalse gaaspakendi tasakaalustatud keskkonna; me aitame teil valida gaasisegu, mis vastab erinevatele hingamise määradele. Tavaliselt suureneb puu- ja köögiviljade kõlblikkusaeg optimaalse gaaspakendi tasakaaluga 3–10% O2 ja 3–10% CO2 kasutamisel.
Nagu eelnevalt selgitasime, tekib gaasikeskkond õhukindlalt suletud pakendisse hingamise tulemusel. Teatud juhtudel on siiski soovitatav pakendit gaasiga loputada – see kiirendab kasuliku tasakaalustatud keskkonna tekkimist. Näiteks ensüümselt tumenevaid salatiköögivilju võib õhuga pakendamise asemel gaasiga loputada.
Meie insenerid teevad mitmeid sarikatseid, et leida optimaalne lahendus teie puu- või köögiviljadele. Näiteks kooritud tomatitele ja õuntele kehtivad erinevad tingimused (et vältida ensüümseid reaktsioone, mis põhjustavad tumenemist, ei tohi neid pakendada hapnikku sisaldavasse keskkonda). Näiteks eelnevalt kooritud kartuleid võib pakendada 20% CO2 + 80% N2 keskkonda. Temperatuuril +4 … +5 °C pikendab see kõlblikkusaega 0,5 tunnilt kuni 7–8 päevani.